Denee Acre
District Administrative Assistant/Accounts Payable
District Administration
501-679-7224
Donna Acre
HS Business/English Teacher
High School
501-679-3507
Jennifer Allen
K-12 Art Teacher
501-679-3509
Susan Atkins
K-12 Nurse
501-679-3509
Petrina Baker
ES Media Center Specialist/Dyslexia Interventionist
Elementary School
501-679-3509
Tim Barnes
HS Principal (7-12)
High School
501-679-3507
Will Benight
ES/HS Resource Teacher
High School
501-679-3507
Nathan Bowie
HS Agriculture Teacher
High School
501-679-3507
Crystal Bridges
1st Grade Teacher
Elementary School
501-679-3509
Hilda Brown
Pre- K Lead Teacher (3 year-olds)
Pre-K School
501-679-2768
Nancy Brown
ES Office - Administrative Assistant
Elementary School
501-679-3509
Kara Caldwell
HS Reading Specialist/Dyslexia Interventionist
High School
501-679-3507
Monica Clark
HS Science Teacher
High School
501-679-3507
Kevin Cummings
HS Social Studies/ES P.E. Teacher
High School
501-679-3507
Evelyn Dooley
HS Office - Administrative Assistant
High School
501-679-3507
Brianna Duncan
2nd Grade Teacher
Elementary School
501-679-3509
Joe Fisher
Superintendent
District Administration
501-679-7224
Brandee Green
4th-6th Grade Science/SS Teacher
Elementary School
501-679-3509
Tracy Griffin
HS Math/Science Teacher
High School
501-679-3507
Keane Guiden
HS Coach/Athletic Director
High School
501-679-3507
Waco Hale
T-bird Virtual Academy Coordinator
501-679-3507
Lisa Halk
HS Media Center Specialist/Interventionist/Coach
High School
501-679-3507
Alex Hammett
District eTrition/eSchool Coordinator
Food Service
501-679-3509
Elizabeth Harness
HS Paraprofessional
High School
501-679-3507
Emily Harris
4th-6th Grade Language Arts Teacher
Elementary School
501-679-3509
Mark Hayes
4th-6th Grade Math Teacher
Elementary School
501-679-3509
Jennifer Hennessey
District Special Education Supervisor
District Administration
501-679-7224
Josh Herndon
HS Paraprofessional
High School
501-679-3507
Shannon Hopkins
HS Custodian
High School
501-679-3507
Frank Hopkins
Lower ES Custodian
Elementary School
501-679-3509
Penny Howard
ES Counselor
Elementary School
501-679-3509
Denise Hutto
Pre-K Paraprofessional
Pre-K School
501-679-2768
Stacey Kinsman
Pre-K Paraprofessional
Pre-K School
501-679-2768
Will Lamb
District Maintenance Director
Maintenance Shop
501-679-7224
Kandis Lawrence
Pre-K Lead Teacher
Pre-K School
501-679-2768
Kendra Lucas
ES Resource Teacher
Elementary School
501-679-3509
Cynthia Melton
OPAA Food Service Manager
Food Service
501-679-3509
Rogrick Morris
HS VHS Instructor
High School
501-679-3507
Tammy Murry
ES Principal (K-6)/Federal Programs Coordinator
Elementary School
501-679-3509
Bryan Nicolle
HS Resource Teacher
High School
501-679-3507
Bridget Phillips
HS FACS Teacher
High School
501-679-3507
Stacey Ralls
HS Counselor
High School
501-679-3507
Abby Reeves
ES Music/HS Band and Choir Teacher
501-679-3509
Gina Riddle
ES STEM Instructor/Interventionist
Elementary School
501-679-3509
Stacy Rimmer
District Business Manager
District Administration
501-679-7224
Gretchen Rooney
Kindergarten Teacher
Elementary School
501-679-3509
Christine Smith
HS Math Teacher
High School
501-679-3507
Amber Smith
District GT/AP Coordinator
Elementary School
501-679-3509
James Stane
Upper ES Custodian
Elementary School
501-679-3509
Tony Varnell
Educational Technologist
501-679-3507
Jessica Wilkinson
HS English Teacher
High School
501-679-3507
Amber Williams
Kindergarten Teacher
Elementary School
501-679-3509
Tara Yandell
3rd Grade Teacher
501-679-3509