Quick Links
Skip to main contentSkip to navigation

Guy Perkins School District

  • Denee Acre

    Bookkeeper; Accounts Payable
  • Donna Acre

    Business Instructor
  • Jennifer Allen

    Art Instructor
  • Petrina Baker

    Interventionist
  • Joni Beasley

    5th Grade Teacher
  • Will Benight

    Resource Instructor
  • Nathan Bowie

    Agri Instructor; FFA
  • Shannon Bradford

    Nurse
  • Crystal Bridges

    1st Grade Teacher
  • Hilda Brown

    Preschool Staff
  • Nancy Brown

    Elementary Administrative Professional
  • Kara Caldwell

    Reading Specialist and Dyslexia Liaison
  • Monica Clark

    Science Instructor
  • Evelyn Dooley

    Secondary Administrative Professional
  • Cherri Ferrell

    Custodian
  • Karen Fielder

    Preschool Staff
  • Lenée Gibson

    4th Grade Teacher
  • Brandee Green

    5th and 6th Grade Teacher
  • Tracy Griffin

    Math Instructor
  • Keane Guiden

    7-12 Coach
  • Waco Hale

    7th Grade Social Studies; K-8 PE
  • Lisa Halk

    Coach; Librarian
  • Alex Hammett

    eTritian Director
  • Elizabeth Harness

    Aide
  • Emily Harris

    3rd Grade Teacher
  • Mark Hayes

    K-6 Math Interventionist
  • Shannon Hopkins

    Custodian
  • Karen Hoskins

    High School Principal
  • Penny Howard

    Elementary Counselor
  • Denise Hutto

    Preschool Staff
  • Katie Jordan

    Speech Pathologist
  • Will Lamb

    Maintenance Supervisor
  • Kandis Lawrence

    Preschool Staff
  • Savannah Lockhart

    2nd Grade Teacher
  • Kendra Lucas

    Resource Instructor
  • Rogrick Morris

    VHS Instructor
  • Tammy Murry

    Elementary Principal
  • Bryan Nicolle

    K-6 Music Teacher; Choir Director; 7-12 Special Education Teacher
  • Bridget Phillips

    FACS Instructor; FCCLA
  • Stacey Ralls

    High School Counselor
  • Gina Riddle

    STEM Leader; Interventionist
  • Stacy Rimmer

    Business Manager
  • Gretchen Rooney

    Kindergarten Teacher
  • Suzi Sellers

    History Instructor
  • Amber Smith

    Gifted and Talented
  • Christine Smith

    Math Instructor
  • James Stane

    Lead Custodian
  • Monica Tate

    Aide
  • Jessica Wilkinson

    English Instructor
  • Amber Williams

    Kindergarten Teacher
  • Nick Williams

    Technology Coordinator; Transportation Director; 7-12 Band
  • Amber Wood

    Special Education Teacher